Projekty UE

 

Prolight Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn:

„Utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego w firmie Prolight Sp. z o.o. dla potrzeb branży oświetlenia specjalistycznego"

Cel projektu:

Celem projektu jest rozwój infrastruktury B+R Prolight Sp. z o.o., która służyć będzie prowadzeniu prac B+R na rzecz tworzenia innowacyjnych produktów w obszarze profesjonalnego oświetlenia do stosowania w szczególności w architekturze i teatrze.  
W powstałym Centrum Badawczo-Rozwojowym przeprowadzane będą badania mające na celu wyznaczenie parametrów mających największy wpływ na jakość opraw oświetleniowych oraz skonstruowanie prototypów nowych urządzeń oświetleniowych do zastosowań profesjonalnych cechujących się m.in. energooszczędnością.

Efekt projektu:

Efektem realizacji prac badawczo-rozwojowych będzie wdrożenie do własnej działalności innowacyjnych produktów w postaci nowych modeli opraw scenicznych oraz usług pomiaru charakterystyki urządzeń oświetleniowych wg opracowanej procedury.

Wartość projektu:

3 668 106,00 PLN

Wkład Funduszy Europejskich:

2 087 540,00 PLN

 


 

Prolight Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn:

„Wieloetapowe zadanie analityczno-projektowe związane z określeniem kryteriów porównawczych oraz projektów elementów nowatorskich urządzeń oświetleniowych LED."

Cel projektu:

Celem projektu jest rozszerzenie działalności firmy Prolight Sp. z o.o. poprzez oferowanie klientom nowej usługi polegającej na ocenie jakości źródeł światła oraz wykorzystanie tej procedury w praktyce do budowy prototypów nowych modeli urządzeń oświetleniowych. Pozwoli to na dywersyfikację oferty wnioskodawcy, wejście na nowy rynek z nowym produktem o lepszych parametrach, cechach i funkcjonalności.

Efekt projektu:

Efekty projektu będzie wprowadzenie do działalności firmy innowacji produktowej poprzez wprowadzenie do oferty nowej usługi i nowego produktu. Dzięki wdrożeniu w firmie wyników badań opracowanych przez jednostkę naukową możliwy będzie rozwój potencjału badawczego firmy, wzrost konkurencyjności oraz pozyskanie nowych odbiorców krajowych i zagranicznych możliwy dzięki rozszerzeniu gamy produktów oferowanych już istniejącym odbiorcom.

Wartość projektu:

359 775.00 PLN

Wkład Funduszy Europejskich:

248 625,00 PLN

 

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem