Teatr Muzyczny Roma


Teatr Roma to jeden z najpopularniejszych teatrów muzycznych nie tylko w Warszawie, ale też w Polsce, a spektakl Mamma Mia to wydarzenie, na które często brakuje miejsc. Duża popularność tej instytucji nie sprawiła, że jej władze spoczęły na laurach. Oprócz systematycznego inwestowania w poprawę jakości oświetlenie scenicznego, postanowili oni też jeszcze bardziej zaznaczyć swoją obecność w architekturze miasta inwestując w oświetlenie architektonicznie budynku, a dokładnie jego fasady, w którym mieści się sam teatr.

Do oświetlenie fasady Teatru Roma wykorzystane zostały oprawy ArcPad 48 RGBW z firmy Anolis  oraz Orpheo z firmy Griven.

Koncept polega na rozświetleniu wejścia za pomocą dynamicznego światła. Barwa światła będzie zależała od kolorystyki aktualnie granego spektaklu. W celu poprawienia widoczności teatru z całej ulicy Nowogrodzkiej rozświetlona zostanie górna część kamienicy, w której mieści się teatr.

Rozświetlenie wejścia zostało zrealizowane za pomocą oprawy ArcPad 48. System kolorów RGBW pozwala na uzyskanie każdej barwy i jej odcieni. Oprawy zostały umieszczone na gablotach reklamowych. Optyki zostały dobrane tak, aby równomiernie rozświetliły całe wejście.

Oprawy Orpheo mają na celu stworzenie pionowych linii świetlnych oraz oświetlenie gzymsu kamienicy znajdującego się dokładnie nad wejściem. Oświetlenie ma na celu ułatwienie zlokalizowania wejścia do teatru oraz stworzenie efektu pionowych linii świetlnych.

Informacje o projekcje

Nazwa : Teatr Muzyczny Roma
Data : 2017-01
Lokalizacja: Warszawa
Kategoria : Architektura
Tags: oświetlenie architektoniczne , oświetlenie , oprawy rgbw

  • Udostępnij:  

PODOBNE PROJEKTY

Hotel Marriott

Hotel Marriott

Multimedialne Gabloty w CH Złote Tarasy

Multimedialne Gabloty w CH Złote Tarasy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem